HTC HD2

Hinne
4,00 / 5
 • 44444
võrdle
jaga
Lisatud: juuni 2, 2010

HTC HD2 on Taiwan mobiilitootja esimene nutikas telefon, mis kasutab Windows Mobile operatsioonisüsteemi. Tegemist on suure puutetundliku ekraani ja mitmeti kohandatava kasutajaliidesega seadmega, mis peaks olema tugevaks konkurendiks Apple-i telefonidele.

Nagu moodsamate nutitelefonide puhul ikka, on ka selle seadme puhul palju on aega ja vaeva kulutatud sellele, et sotsaalvõrgustike nagu Twitter ja Facebook kasutamine oleks nii lihtne kui võimalik. Twitteri rakenduse juures on uuenduslik see, et seda saab seadistada automaatselt viimaseid uuendusi alla laadima.
HTC ei ole telefoni valmistamisel ära unustatud ka videosõpru – YouTube-i videode vaatamiseks on telefonis eraldi rakendus. Imelikul kombel puudub aga sellel oma konto alt sisse logimise võimalus. See on ainult võimalik YouTube-i veebilehitseja kaudu sirvides.htc hd2 mobiiltelefon 245x350 HTC HD2

Põhifunktsioonide poolest ei erine HTC HD2 palju teistest kaasaegsetest nutitelefonidest – olemas on nii WiFi, Bluetooth kui ka GPS tugi. HD2-e südameks on võimas 1-gigahertsine Qualcomm Snapdragon protsessor, mis jooksutab telefoni rakendusi ilma suuremate raskusteta. Sisemälu on seadmel 512MB jagu ning seda on võimalik laiendada täiendava microSD kaardi lisamise abil.
Suuremõõtmelise ekraani tõttu on see HTC mobiil suurem ja kaalukam, kuid samas ka pisut õhem kui tema peamine rivaal Apple iPhone.

Suur ekraan

Pisut ekraanist. Ekraan on tervelt 4,3 tolline – see on märgatavalt suurem kui nutitelefonide puhul harjunud oleme. Ekraan on ilusa, terava ja selge pildiga. HTC on näinud palju vaeva, et Sense kasutajaliidese parimad küljed telefoni suurel ekraani  võimalikult hästi välja paistaks. Ainukeseks miinuseks on ebamugavus taskus kandmisel.

Ekraani all on viis nuppu. Lisaks kõigile tuntud “helista” ja “lõpeta kõne” klahvidele leiab sealt ka otsenupud telefoni Windows-i menüüsse naasemiseks, “tagasi” nupp ja kiirklahv telefoni töölauale tagasi pöördumiseks. Helitugevust saab kontrollida nii telefoni külgedel asuvate nuppude abil kui ka puutetundliku ekraani kaudu.
Laadimiseks ja sünkroniseerimiseks on kõrvaklappide väljundi kõrval micro-USB pesa.

Vaikimisi näitab avaekraan kellaaega ning viimast ilmateadet, kuid ekraani saab kohandada vastavalt oma vajadustele nii, kuidas tahad. Näiteks saad sinna paigutada otselingid programmidele, kontaktidele või veebilehedele mida just sinult sagedasti tarvis läheb.
Avaekraani allosas näed otselinke enimkasutatud funktsioonidele, milledele on pöidla abil väga mugav ligi pääseda.

Ekraanipõhine klaviatuur ilmub ekraanile automaatselt kui on tarvis midagi sisestada. Tänu suurele ekraanile on trükkimisel tekkivate vigade arv väiksem kui teiste sarnaste nutitelefonide puhul. Hea on see, et telefoni annab kerge vibratsiooniga märku iga kord kui virtuaalsel klaviatuuril mõnda klahvi vajutada.

Lai valik rakendusi

Lisaks standartsetele Windows Mobile 6.5 rakendustele leidub HTC HD2-s lisaks veel mitmeid huvitavaid programme. Vaikimisi on veebilehitsejaks seadistatud Opera, kuid telefoni start menüüst võib leida ka Internet Exploreri brauseri. Opera plussiks võrreldes Internet Exploreriga on Mouse gestures tugi, mis võimaldab telefoni ekraani kaudu brauserile käsklusi anda vastavate näpuliigutustega sellel.

Seadmest ei puudu ka kõik teised Windows operatsioonisüsteemis tuttavaks saanud rakendused nagu Microsofti Bing otsingumootor, Microsoft Mobile Office Suite (mobiiliversioonid Excelist, Wordist, Powerpointist ja OneNote-st).
Telefonil on ka FM-raadio, kuid selle kuulamiseks peab telefoniga ühendama sellega kaasas olevad kõrvaklapid kuna raadio antenn asub just selles juhtmes.
5-megapiksline kaamera kvaliteet võiks parem olla. Meil jäid pildid väga sageli uduseks ning LED välk ei vastanud ka ootustele.

Korralik aku

hd2 htc mobiil HTC HD2Mobiili  1230 mAh võimsusega liitium-ioon aku peaks HTC andmetel ideaaltingimustes vastu pidama kuni 380 minutit kõneaega ja 490 tundi ooteaega. Võrreldes näiteks HTC Heroga, peab aku isegi täiesti korralikult vastu. Keskmise kasutuse juures tuleb telefoni laadida 3-4 korda nädalas, kuid sagedasel WiFi kasutamisel väheneb aku eluiga tunduvalt.

Kokkuvõtteks

HD2 ei ole kindlasti täiuslik, kuid see on parim Windows Mobile nutitelefon, mida oleme käes hoidnud. HTC Sense liides muudab Windows Mobile operatsioonisüsteemi kasutamise palju mugavamaks kui oleme teistes see süsteem palju kasulikum kui olime harjunud ning suur ekraan on ideaalne veebis surfamiseks. Miinuseks on telefoni soolane hind.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  Anneli

  On siis kellelgi veel see telefon?

  Tahaks teiste arvamusi ka teada enne kui ostma lähen!

  annelile
  44444

  Võid osta küll. Tegemist on väga võimsa telefoniga. Suur ekraan on suureks plussiks, aga arvesta sellega et kui terve päev telefoni intensiivselt kasutada siis on aku õhtuks tühi!

  Sony Ericsson XPERIA X10 - arvustus, hinnad ja tehnilised näitajad

  […] hakkab loomulikult silma telefoni suur 4-tolline ekraan, mis jääb oma mõõtmetelt alla vaid HTC HD2 4.3-tollisele ekraanile.  Korpus on telefonil läikiv ja minimalistlik. Android […]

  mida

  miks on siin valed andmed, nagu htc hd2-l poleks välku? sellel on ju veel 2-kordne LED flash ja ka mängud on?

  mobiiliveeb

  Aitäh, et veale tähelepanu juhtisid.
  HTC HD2-l on tõesti nii 2x LED välk kui ka mängud.

  Felix2000

  Kuidas windowsis näpulukk peale käib?

  to Felix2000 Felix2000

  Jeee sain hakkama!!! Kõigest 2 aastat läks aega.

  See link, mis sa saatsid räägib sellest, kuidas näpulukku maha võtta. Kuidas muuta aega, et näpuluk peale läheks. Kuidas teha nii, et näha palju sul sõnumeid tuli, kui näpulukk peal oli.

  Aga seda kuidas näpulukku peale saab, selle kohta öeldakse, et vajuta “END” nuppu ja hoia peal ja lähepki näpulukk peale. Tegelikult ei lähe. Ei lähe mitte mingi nipiga.

  Arvasin, et peab olema kuskil menüüs koht, kus saab näpulukufunksiooni sisse lülitada. Ja mul oli õigus……..

  Start menüü/Settings/Today/Items/ja Device Lock ette linnuke. Ja näpulukk toimib.

  See oli lihtsalt juhus. Mitte mingisugust menüüloogikat ei ole kunagi windowsis olnud. Ja mitte kuskil pole sellest mitte midagi kirjutatud.

  Asja miinus on see, et näpilukk ei toimi “TouchFLO 3D”. Kui teha “TouchFLO 3D” aktiivseks ehk panen kastikese ette linnukese, siis kaob automaatselt “Device Lock” eest linnuke ära ja näpuluk ei tööta. Kuidagi imelik ja kahvatu on ilma selle “TouchFLO 3D”. Kuid parem ilma, kui suvalised kõned suvalistese kohta.

  Vahepeal juba igatsesin vanat head Nokia 3110 tagasi. Seal vähemalt kõik mis oli see töötas ja menüü oli nii lihtne, et pensjonär sai hakkama. Ei mingist uuendamist, installimist, seadistamist.

  raud

  Tere, sooviks teada mis oleks ta hind kui on kasutatud ja ekraan on mõraline… palju läheks ekraani vahetus ?
  kas eesti keelset menüüd ka on võimalik saada ?

  Jess

  kas sellel telefonil on see viga küljes, et hakkab ise omavoliliselt netis käima ja asju tõmbama alla?

Üldandmed

Mõõtmed (mm)120.5 x 67 x 11
Kaal (g)157
Ooteaeg (h)490
Kõneaeg (min)380
Mälumahtkuni 32 GB
Aku tüüpLi-Ion 1230 mAh
Op. süsteemWindows Mobile 6.5 Professional
BrauserOpera, Internet Explorer
ProtsessorQualcomm Snapdragon QSD2850 1 GHz
Ekraani mõõdud480 x 800, 4.3 '', Touchscreen, Sense UI
Ekraani värvidTFT 65K

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSJah klass 12
BluetoothJah, A2DP
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaat-
DataJah
EDGEklass 12
HSDPAJah
GPSJah

Kaamera

Zoomdigitaalne
Resolutsioon5.0 MPix
VälkJah, Dual LED
Lisad
Geo-tagging

Muud näitajad

Java tugiJah
FM RaadioJah
MängudJah
VideotugiAVI, DiVX/XviD, MP4, WMV, H.264, H.263
TV vastuvõtjaEi
Muud programmidFacebook and Twitter integration, YouTube client, Pocket Office (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, PDF viewer), HTC Peep, HTC Footprints, Digital compass

Lisa oma arvamus (10 kommentaari)

Hinne