HTC Hero

Hinne
4,75 / 5
 • 4.754.754.754.754.75
võrdle
jaga
Lisatud: aprill 5, 2010

2009. aasta parim telefon leitud

Barcelonas toimunud suurimal rahvusvahelisel mobiilsidekongressil tunnistati 2009. aasta parimaks telefoniks HTC Hero. See on kolmas HTC telefon, mis kasutab Google Android operatsioonisüsteemi. Selle mobiiltelefoni disain tekitab paljudes vastakaid arvamusi, kuid sisu on põnev.

Eksimatult äratuntav

Kätte võttes on ilmne, et telefoni korpuse juures on kasutatud kvaliteetseid materjale. Ekraani katab samasugune oleofoobne kaitsev kiht nagu Iphone’ilgi. See takistab kriimustuste ja sõrmejälgede tekkimist. Samuti on ekraaniosa tugevdatud harjatud alumiiniumist raamiga. Praegu on saadaval kolme värvi Hero telefone: valgeid, pruune ja musti. Äratuntav detail Hero juures on tema nurga all asetsev alaosa, nn lõug. Seda võib armastada või vihata, keskteed ei ole. Mobiiliveebi arvates muudab just see element Hero isikupäraseks ja stiilseks.
Lisaks puutetundlikule ekraanile on telefonil kuus nuppu ja puutetundlik trackball. Trackball on lisavõimalus menüüdes navigeerimiseks. Seda on hea kasutada teksti sisestamisel: kui mõni täht juhtub valesti minema, saab selle abil hõlpsasti tekstis vajaliku kohani liikuda ja paranduse teha. Sõrme abil on see peaaegu võimatu.

Ammendamatud võimalused

Heroga saab siduda ka gmaili, facebooki, twitteri ja flickri kontosid. Pärast kontode sünkroniseerimist saab iga kontakti all näha tema telefoninumbrit, viimaseid SMS-e, e-kirju ja kontakti facebookikonto uuendusi. Kontakti pilt telefonis on tema facebooki profiilipilt. Telefoni ja sotsiaalvõrgustike ühendamine on mugav ja näib aktiivsele suhtlejale pärast mõningast kasutamist suisa asendamatu.
Herol on HTC-sense kasutajaliides, millega saab oma telefoni töölauad disainida vastavalt enda vajadustele. Töölaudu on kokku seitse. Näiteks võib avalehel kuvada kella ja kontakte, järgmisel kalendrit, kolmandal ilmaennustust jne. Võimalusi on palju.
3683289559 f8caa58a02 HTC Hero
Positsioneerimiseks on HTC Herol GPS- ja google maps tarkvara. Google maps tarkvara miinus on see, et offline’is telefon kaarte kätte ei saa. Teisisõnu, kaarti saab kasutada wifi levialas või mobiili internetiühenduse abil. Kui aga soovitud piirkond on ette teada, saab selle osa google mapsist alla laadida ning seda on juba võimalik kasutada ka netiühen­duseta.
Telefonil on viiemegapiksline autofookusega kaamera, millega saab teha ka videoid. Korralike kaameratega HTC Hero pildikvaliteet mõistagi võistelda ei saa: kui päevavalges on pilt võrreldav seebikarbi tüüpi digikaamerate omaga, siis hämaras jääb kaameral jõudu väheks, kuna puudub välk.
Muusikapleier on HTC Herol suhteliselt standardne ja midagi uudset ei paku. Erinevalt nii mõnestki konkurendist puudub sel telefonil ekvalaiser. Samuti pole HTC Herol FM-raadiot.

Väärt ost

Aku peab väga intensiivse kasutuse järel vastu umbes ühe päeva, mis on selliste telefonide puhul tavaline.
Ostes on telefonil peal Google Android 1.5 operatsioonisüsteem. 2010. aasta juunist saab telefonile alla laadida ka uuema Android 2.1. Android marketist saab telefonile laadida tasuta lisaprogramme ja mänge.9271a rosie13 weather widget2 200x300 HTC Hero

Mõned neist on päris kasulikud, näiteks msn-i plugin, mille abil saab oma msn-i kontaktidega telefonitsi suhelda. On ka konvertereid, näiteks valuutakonverter ja ühikute teisendi. Tasuta saab alla laadida ka Google Sky Maps-i , kompassi, pdf-vieweri, quickoffice (office dokumentide jaoks) jne. Tasuta lisasid on sadu ja neid tuleb iga päevaga juurde. Mõned huvitavad allalaaditavad lisad on veel näiteks metallidetektor, veebikaamera ja triipkoodi lugeja. Mängude hulk täieneb samuti iga päevaga.
abduction screenshot HTC Hero
Hero menüüdes liikumine on kiire ja sujuv. Veebilehtedel zoomimine sarnaneb iphone’i omale (kahe näpu abil). Fotosid keerab telefon automaatselt horisontaalseks või vertikaalseks vastavalt sellele, mis pidi telefon käes on.
Telefoni hinna ja kvaliteedi suhe on väga hea. HTC Hero hind jääb vahemikku 5500-7000 krooni. Selles hinnaklassis praegu Eesti turul paremat telefoni ei ole.
Tegemist on isikupärase disainiga telefoniga, mille suur pluss on HTC-sense kasutajaliides ja soodne hind. Telefon võtab enda kanda suure hulga funktsioone, mida tavaliselt oodatakse arvutilt. Seega, kui FM-raadio ja välgu puudumine väga ei morjenda ning uue telefoni hankimine plaanis, on HTC Hero kindlasti kaalumist väärt variant.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  eino_h
  55555

  Sellise hinna eest ikka väga hea telefon. Kasutajaliides on kiire ja mugav kasutada. Brauser toimib ka just nii nagu peab

  Miinusteks võib mõne jaoks olla Bluetoothi toe puudumine ja nõrgemapoolne aku, kuid minu jaoks polnud need nii olulised.

  Vaatamata sellele siiski 5 punkti 5-st, sest sellise hinna eest nii võimalusterohket telefoni ei leidu.

  hero
  55555

  Ostsin siis endale ka selle HTC telefoni nädala aega tagasi.
  Väga hea telefon on. Ainult et heli on kuidagi plekine.

  rax
  44444

  Hea telefon. Nüüd ka Android 2.1 uuendus peal, mis tuli juuni lõpus. Kuigi aku võiks tõesti parem olla. Kahjuks teiste nutitelefonidega kogemus puudub.
  Soovitan kõigil kasutada app-i nimega Battery Time Lite (http://www.market4android.com/battery-time-lite-from-motalen.php)
  See näitab kaua võimalik telefoniga mingit toimingut teha, enne kui aku tühjaks saab.
  Kui 100% aku täis, siis on minu Hero näitajad selle programmi põhjal järgnevad:
  ooteaeg – 440
  kõneaeg – 7:13
  video mängimine – 4:07
  muusika kuulamine – 7:36
  veebis surfamine – 4:39
  GPS-i kasutamine – 2:18
  mängud – 3:26
  3D mängud – 1:57

  HTC HD2 - arvustus, hinnad ja tehnilised näitajad

  […] vastu pidama kuni 380 minutit kõneaega ja 490 tundi ooteaega. Võrreldes näiteks HTC Heroga, peab aku isegi täiesti korralikult vastu. Keskmise kasutuse juures tuleb telefoni laadida 3-4 […]

  tiiu
  55555

  väga hea telefon,väga palju erinevaid teenuseid jne.

Üldandmed

Mõõtmed (mm)112 x 56.2 x 14.35
Kaal (g)135
Ooteaeg (h)440
Kõneaeg (min)470
Mälumahtkuni 8GB
Aku tüüpLi-Ion 1350 mAh
Op. süsteemAndroid
BrauserHTML
ProtsessorQualcomm® MSM7200A™, 528 MHz
Ekraani mõõdud3.2 '', 320 x 480
Ekraani värvidTFT 65K

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSJah klass 10
BluetoothVer 2.0, A2DP
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaat-
Datamini USB
EDGEJah, klass 10
HSDPAJah, 7.2 Mbps (HSUPA, 2.0 Mbps)
GPSJah

Kaamera

Zoom-
Resolutsioon5.0 MPix
VälkEi
Lisad
Auto focus

Muud näitajad

Java tugiJah
FM RaadioEi
Mängud-
VideotugiMPEG-4, H.263, H.264 and Windows Media Video 9
TV vastuvõtjaEi
Muud programmidDigital compass, GPS

Lisa oma arvamus (5 kommentaari)

Hinne