iPhone OS 4 vs Android 2.2 – Kumb on parem?

Sel suvel on väikese vahega ilmunud nii uus iPhone-i operatsioonisüsteem iOS4 kui ka Google-i poolt arendatava Androidi operatsioonisüsteemi versioon 2.2 hüüdnimega “Froyo”.

Mõlemad operatsioonisüsteemid on ka Eestis väga populaarsed jäädes hetkel alla vaid Nokia telefonides tihti kasutatavale Symbian OS-le. android 2 2 iphone os 4 250x153 iPhone OS 4 vs Android 2.2  Kumb on parem?

Järgnevatelt ridadelt leiadki lühikese loetelu mõlema operatsioonisüsteemi peamistest eelistest.

Android 2.2 eelised
 • Android operatsioonisüsteemiga telefone toodavad mitmed tootjad. Seetõttu on nii hinna, välimuse kui ka funktsioonide osas valikuvõimalus suurem.
 • Vaba mobiilioperaatori valik. iPhone-i müüb Eestis hetkel vaid EMT. On kuulda olnud kõlakaid, et iPhone 4 võib müüma hakata ka Tele2. Android telefone müüvad aga kõik operaatorid.
 • Android 2.2 toetab Adobe Flashi täisversiooni, iPhone-s Flashiga tehtud sisu ei näita.
 • Android 2.2 võimaldab telefoni kasutada WiFi ühenduse jagajana,google android 250x250 iPhone OS 4 vs Android 2.2  Kumb on parem?
 • mille kaudu saad kuni 8 arvutit,
 • mobiiltelefoni või mõnda muud seadet internetti ühendada.
 • Võimalus telefoni kasutajaliidest muuta selliseks nagu tahad. iPhone-l saad muuta vaid telefoni taustapilti.


iPhone OS 4 eelised
 • iPhone App Store-i lisarakenduste valik on hetkel ligikaudu 3 korda suurem kui Android Marketis. iphone os4 apple 250x132 iPhone OS 4 vs Android 2.2  Kumb on parem?
 • Operatsioonisüsteem ja kõik selle lisarakendused on valmistatud ühte kindlat seadet silmas pidades. Seetõttu on töökindlus suurem.
 • Võimalus mängida võrgumänge iPhone Game Center-i vahendusel.

Kokkuvõtteks

Mõlemad operatsioonisüsteemid on aja jooksul oma funktsioonide poolest läinud üha sarnasemaks. Üksteiselt võetakse üle häid külgi ja täiendatakse neid, milles konkurendile alla jäädakse.

Kuigi mõlemad väga head operatsioonisüsteemid siis tundub, et Android on tänu oma avatud lähtekoodile  ja parematele võimalustele telefoni seadistamisel siiski parem valik. Apple-i vana argument: “Aga meil on App Store-s rohkem programme” hakkab juba kuluma ja see on vaid aja küsimus, millal Android iPhone-le ka selles vallas järele jõuab.Kommentaarid

  f1shb0ne

  Tsiteerin:
  “Mõlemad operatsioonisüsteemid on ka Eestis väga populaarsed jäädes hetkel alla vaid Nokia telefonides tihti kasutatavale Symbian OS-le.”

  See lause on küll autori väga subjektiivne arvamus. Symbian OS on eilne, kui mitte üleeilne päev juba ehk siis vanemates seadmetes võib ta olla tõesti tegija, nutitelefonides küll mitte.

  Android ja iOS4 on siiski juba tase omaette ja selgelt suunatud ainult touchscreeniga nutittelefonidele, tuleviku mobiilteenustele.

  Soovitan autoril oma käega ka neid erinevaid seadmeid ja operatsioonisüsteeme võrrelda.

  mac_aivar

  f1shb0ne, olen üsna kindel et autor võrdles selles lauses Symbiani operatsioonisüsteemi kasutavate mobiiltelefonide hulka Eestis, mitte nende “headust”.

  Symbian OS-l jooksvaid telefone peaks praegu Eestis tõesti kõige rohkem kasutusel olema, aga see on vaid aja küsimus millal Android või mõni muu nutitelefonidele mõeldud operatsioonisüsteem ka selles arvestuses esimeseks tõuseb.

  silka

  Kasutan ise sony ericson x peria x10-t,enne seda oli i phone.julgen kindlalt väita et android süsteemiga x10 on parem kui
  os 4 süsteem

  Yudhi

  Brilliant I’ve got the Android, getting a iPhone soon, just lniookg for some portable speaker system thing like that then I’m all set, been practising on Solo for Android for a while now Excellent video!

Lisa oma arvamus