Mobiiltelefonide müük kasvas 17%

Lisatud: mai 22, 2010

Selle aasta esimeses kvartalis kasvas mobiiltelefonide müük 315 miljoni telefonini, mis võrreldes eelmise kvartaliga nutitelefonid 250x150 Mobiiltelefonide müük kasvas 17%on 17% enam.

Kasvu peamiseks põhjuseks on nutitelefonide müügi kasv. Esimeses kvartalis müüdi esmakordselt rohkem Android operatsioonisüsteemi kasutavaid telefone kui Microsofti Windows Mobile opsüsteemi kasutavaid.
Kuid Microsoft ei ole veel püssi põõsasse visanud ning loodab oma positsiooni taastada kui müügile jõuavad uued nutitelefonid, mis kasutavad Microsofti uut Windows 7 Phone Edition operatsioonisüsteemi.

IDC andmetel osteti endiselt kõige enam Nokia telefone (35%), kuigi nende turuosa langes selle aasta esimese kolme kuu jooksul 1.2% võrra.

Talle järgnesid Samsung(21%) ja LG (9%). Neljandal kohal on Kanada mobiilitootja RIM, kes valmistab Blackberry telefone. Sony Ericsson ja Motorola olid vastavalt viies ja kuues.

Nutitelefonid populaarsed

Nokia domineerib endiselt ka nutitelefonide turgu ja müüs esimeses kvartalis 24 miljonit telefoni (44% kõigist nutitelefonidest). Talle järgnesid RIM (10,6 miljonit) ja  Apple (8.4 miljonit). Võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga on Apple-i telefonide müük kahekordistunud.Lisa oma arvamus