Nokia 5530 XpressMusic

Hinne
3,25 / 5
 • 3.253.253.253.253.25
võrdle
jaga
Lisatud: aprill 9, 2010

Eestlaste lemmik puutetundlik telefon

Nokia esimene puutetundliku ekraaniga telefon XpressMusic 5800 tekitas küllalt palju vastukaja, kuna suutis turule tulla soodsa hinnaga, samas pakkudes suurt funktsioonide hulka. Teine  muusikasarja puutetundliku ekraaniga telefon on XpressMusic 5530. Tegu on XpressMusic 5800 telefoni väiksemate võimalustega  versiooniga. 2009 aastal oli see üks populaarseimaid puutetundlike telefone Eesti ostjate seas.

Parem disain kui XpressMusic 5800-l

Disain tundub telefonil parem kui tema vanemal vennal. Korpuse juures on kas

utatud metalli ja see  tundub suhteliselt vastupidav. XpressMusic 5800 on üleni plastikust.  Samuti on mõõtmed nooremal vennal väiksemad ( 104 x 49 x 13 mm). Nokia XpressMusic 5800 mõõdud aga 111 x 51.7 x 15.5.  Ekraan on väiksem (2.9″) ja tundlikum kui 5800-l. Pildi kvaliteet on siseruumides üsna hea, kuid otsese päikesevalguse käes on ekraanil toimuv raskesti nähtav, sõltumata millise nurga alt vaadata.

Nokia XpressMusic 5530 operatsioonisüsteemiks on Symbian S60 5th Edition, sama operatsioonisüsteem jookseb ka Nokia XpressMusic 5800-l.nokia 5530 xpressmusic3 249x337 Nokia 5530 XpressMusic

Täiustatud kasutajaliides

Mõned muudatused on tehtud peatöölaual. Piltidega kontakte saab nüüd seal olla 20. Iga kontakti alt avaneb teievaheliste kõnede ja sõnumite ajalugu. Kontaktide otsimine on eriti mugav ja  lihtne esitähe järgi.

Lisaks standardsele klaviatuurile on telefonil loomulikult ka  QWERTY klaviatuur. Kuigi ekraan on suhteliselt väike, õnnestub tippimine üsna hästi.  Kirjutamiseks on ka käekirja tuvastamise funktsioon,  kuid see moodus nõuab mõningast harjutamist ja tundub, et see võimalus niikuinii eriti efektiivne polegi.

Interneti brauser on suhteliselt kiire, kuid sel puudub kinetic scrolling.

Kaamera kvaliteet jätab soovida

Nokia XpressMusic 5530  on varustatud 3.2 megapikslilise  kaameraga ja LED välguga. Kasutajaliides on praktiliselt sama nagu XpressMusic 5800-l ja N97-l. Pilte saab kahjuks jagada ainult läbi Vox-i või OVI. Piltide kvaliteet on suhteliselt  vilets. Fotod jäävad udused ja värvid ebarealistlikud.  Samuti välk ei toimi, nagu peaks. Sama vilets kvaliteet on ka videodel.

Kasutajasõbralik muusikapleier

Muusikapleier on väga lihtsasti kasutatav. Lugusid saab mitut erinevat viisi sorteerida ( esitaja, album, stiil, composer jne.). Pleieril on olemas ekvalaiser ja mitemed audioefektid. Heli kvaliteet on hea, kui mitte nii hea kui XpressMusic 5800-l. Nagu Nokia puutetundlikutele telefonidele omane on ka XpressMusic 5530-l sisseehitatud FM-raadio.

Telefoni Ion aku mahtuvus on 1000mAh (XpressMusic 5800-l  aga 1320mAh). Kuid aku vastupidavuses suurt erinevust pole. Protsessoriks ARM-11 434MHZ (128MB RAM, 256MB ROM). Telefonil puudub GPS ja 3G ühendus. Hinnavahemik jääb 3500 krooni ringi.

Kokkuvõtteks,  Nokia XpressMusic 5530 näol on tegemist üsna hea disaini ja rahuldava hulga võimalustega multimeediatelefoniga. Puudusteks aga suhteliselt viletsa kvaliteediga kaamera ja see, et ei ole  GPS-i.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  Heiki
  33333

  Arvestatav telefon, kuid Nokial on ka paremaid telefone. Liiga palju peab näpuga klõpsima, et millegini jõuda. Ekraan reageerib ka aeglaselt kui ühelt lehelt teisele liikuda või kui rakendusi avada. Muusika kvaliteet on küll väga hea.

  martin

  kõik teevad seda telfi maha aga minu arust väga hea telefon.

  martin

  ise tahaks ka seda telfi

  marten

  hea telefon, mulle meeldib. endal olnud jumalast kaua ja pole midagi juhtunud 10/10

  martin

  Minu arust ka hea telefon. Tahaks endale ka, aga isa ütleb et Nokial on kehvad telefonid – pidevalt on neil mingi viga küljes.

  tauri

  Endal on samuti sama mobiil ja pole midagi halba õelda…eks ta jah ole vahepeal aeglane aga mitte alati.
  Ja Martin:Isa sõna tuleb küll kuulata aga mitte alati nt. kui asi puudutab mobiile…mul on eluaeg olnud Nokia-d ja pole siiamaani probleeme olnud.Kes niimoodi räägivad neil pole Nokiat olnud endal või on sattunud ühe korra mõne praagi peale aga selle järgi ei saa üldsustada Nokiaid.
  Mul pole nt.plaaniski telefoni firmat vahetada.

  Erki
  33333

  Pole just nüüd parim telefon. Ise olen seda kasutanud 2.a ja probleeme pole tekkinud, aga raske on telefoni kasutada. Telefoni seadmeid on keeruline muuta ja pole mõnele just kerge helinatki vahetada. Nokia viga on ka veel see, et skype ei tööta. Kui mängida mängu mis on classic telefonilt saadedtud on mängu raske mängida. Telefonil endal pole suuremat probleemi olnud, aga ei soovita

  KK
  55555

  3aasta läheb selle telefoniga, väga hea telefon.
  3.15mp kohta väga hea kaamera. Super hea telefon!

  kasutaja
  22222

  okei nii nii phm 2,5 aastat kasutanud tänaseni ja oskan siis mingid vead ära tuua. algselt jah töötas pool aastat veatult… siis tegi restarte päevas vähemalt 2-3 korda küll lülitas end automaatselt välja. jube jama on see et äratuskella ei saa välja lülitada tavaliselt et avad luku jne vaid pead klõpsima väljalülitus nuppu. okei miskit head telefoni kohta on öelda nii palju et kaamera ja kõlarid ainukesed head asjad. kül jookseb kokku vahel kui hakkad vastama kõnele. kül jookseb niisama ka kokku kui surfad netis.
  nendest skypeide ja msnide peale tõmbamist ma ei tea ei ole mõtet enam jamada… telefoni luku avamisega jääb vahel värialarm sisse. vahel kaob lambist ka levi ära ja tagasi ei tule ennem kui välja lülitad. nüüd saiale moosiks oli paar päeva tagasi see et kadus vibratsioon ära… sedaete alt näitab et sees.. no mida ei ole seda ei ole…

  aa ekraan on kah vastupidav peale kah kukkunud ja miskit pole juhtunud.
  aga noo mulle sellest koltserist aitab… mingi aeg uus osta jälle…
  kokku on olnud oma 17 eluaasta jooksul 8 telefoni ja kõige kauem pidas vastu vist see samune telefon…

  Agatha

  On commence à comprendre la stratégie des promoteurs : acheter un édifice patrimoniale, le laisser pourrir, et ensuite se plaindre que ce n’est pas rentable de le réparer. J&;qÃuoresps¨re au moins que le clocher sera conservé.

Üldandmed

Mõõtmed (mm)104 x 49 x 13
Kaal (g)107
Ooteaeg (h)351
Kõneaeg (min)294
Mälumahtkuni 16GB
Aku tüüpLi-Ion 1000 mAh(BL-4U)
Op. süsteemSymbian v9.4 - Series 60 5th Edition
BrauserWAP 2.0/xHTML, HTML, RSS feeds
ProtsessorARM-11 434MHZ
Ekraani mõõdud2.9 '', 640 x 360, Touchscreen
Ekraani värvidTFT 16.7 million AFFS technology

Andmeside

Standard2G
WIFIJah
GPRSJah klass 32
BluetoothJah, v 2.0, A2DP
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaat640x480
DataMicro USB
EDGEklass 32, 177/296 kbps (UL/DL)
HSDPAEi
GPSEi

Kaamera

Zoomdigital 4x
Resolutsioon3.2 MPix
VälkJah
Lisad
Auto focus, Macro mode

Muud näitajad

Java tugiJah
FM RaadioJah
Mängud-
VideotugiMPEG4, WMV, 3GPP TV-Output
TV vastuvõtja-
Muud programmidDocument viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF), Photo Editor

Lisa oma arvamus (10 kommentaari)

Hinne