Nokia C6

Hinne
4,13 / 5
 • 4.134.134.134.134.13
võrdle
jaga
Lisatud: august 26, 2010

Uus lisaklaviatuuriga Nokia

Nokia uus lisaklaviatuuriga telefon on üks  alternatiividest seni turul olnud N97 minile. Kuigi tegemist on  odavama hinnaklassiga telefoniga, ei ole sellel ühtegi olulist funktsiooni puudu. Teeme lähemalt tutvust.

Nokia C6 Nokia C6

Telefon on saadaval nii musta kui ka valgena. Mõõtmetelt pole see väga suur (113.4 x 53 x 16.8mm). Kuid lisaklaviatuur muudab telefoni suhteliselt tüsedaks ja lisab kaalu (150g). See on  raskem kui enamus nutitelefone. Akude laadimine käib telefonil eraldi laadija abil, kahjuks USB kaudu laadimise võimalus puudub. Õnneks on siiski laadija suhteliselt väike.

Hea klaviatuur

C6 juures on kasutatud häid materjale. Tagakülg mattplastik ja ekraani ümbritseb alumiiniumist tugevdus. Suletuna klaviatuur pisut loksub, kuid lahti tõmmatuna tundub  see stabiilne. Klaviatuur on väga mugav kasutada ja lisaks on sellel paigaldatud ka D-pad menüüdes navigeerimiseks.

3.2- tollise ekraani resolutsioon on 640 x 360, mis on sobiv piltide vaatamiseks ja veebis surfamiseks. Tundub, et 3.2″ ekraanid on saanud Nokia nutitelefonide standardiks.  Sügisel müügile tulev N8 on muidugi erandiks.

Kohati uimasevõitu

C6 kasutab Symbian operatsioonisüsteemi 9.4 S60 5-generatsiooni kasutajaliidest. Kahjuks on telefonil ainult üks töölaud. Sõrmega vasakule tõmmates vidinad lihtsalt kaovad. Ühest töölauast jääb ilmselgelt väheseks. Ikka pole Symbianist kadunud ka vajadus teatud rakendusi avada topeltvajutuse teel. Testimse käigus tundus telefon ka kohati aeglane. Näiteks fotode avamise ja sirvimise juures. See on ilmselt tingitud  suhteliselt aegalsest protsessorist (434MHz).

Mõnelt teiselt platvormilt Symbianile tulejal on kindlasti esialgu ebamugav rakendusi üles leida ja nendega toimetada.  Need pole lihtsalt nii kergesti hallatavad nagu näiteks Iphone-l.

Flash Lite

Internetti on selle telefoniga küllaltki mugav kasutada. Telefon toetab nii Wi-Fi ühendust kui ka 3.6Mbps HSDPA 3G ühendust. Brauseris on võimalik aadressi sisse trükkida ka käekirja tuvastuse teel. Multitouch-i see ei toeta ja zoomimine käib eraldi zoomiriba abil. Brauseril on Flash Lite tugi, kuid  paljud Flash leheküljed ikkagi ei toimi.

nokia c6 white1 Nokia C6

Standardne Nokia muusikapleier

Muusikapleier on praktiliselt identne Xpress Music 5800 omaga ja midagi uut ei paku. Videopleier ei toeta DivX/Xvid koodekeid. Muidugi on võimalik videod spetsiaalse Nokia lisatarkvara abil telefonile sobivaks konvertida, kuid selle tulemusena  kannatab tunduvalt kvaliteet.

Hea kaamera

Fotode tegemiseks on telefonis olemas 5MP kaamera, koos LED välguga. Pildistamisel on võimalik kasutada rohkelt eelseadistusi nagu näiteks Close-up(macro), Sport, Night, Night Portrait, Landscape ja User defined (kasutaja enda seadistus). Samuti on võimalik seadistada ISO, särikompensatsiooni, White Balance jne. Piltide kvaliteet on telefoni kohta väga hea.

GPS ja tasuta OVI-maps

Telefonist ei puudu ka tasuta OVI-maps tarkvara ja GPS.  OVI-maps rakenduse puhul on positiivne, et tasuta kaarte saab kasutada offline režiimil. Näiteks  Google Maps kasutamiseks  peab olema internetiühendus.

Telefoni  aku näitajad pole just muljetavaldavad 384h (3G) ooteaega ja 5h (3G) kõneaega.

Nokia C6 hind peaks jääma pisut alla 5000 krooni. Samasse hinnaklassi jääb veel näiteks ka klaviatuuriga Sony Ericsson X10 Mini Pro või kui lisaklaviatuur pole oluline, võib ka kaaluda HTC Wildfire ostu.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  aksel
  22222

  kasutanud telefoni mõned kuud, kuid, vahel error mälu täis sulge rakendusi kuigi ainult internet browser töötas ja kui avada selles teine aken veel siis on finito, aeglane enamus ajast võrreldes teiste samalaadsetega, vahel ei leia wifit üles, otsib ja otsib. mõne ruuteri krüptinguga ei saagi yhendust.ainuke plus tasuta navi, ja kirjutamine keypadil, max 2 punni viiest peaks olema täitsa rahuldav sellise asja jaoks.
  ja nokia c6-02 pole olemas.mr. marker.

  Marker

  Mõnede andmete järgi C6-01, teiste aga C6-02. Vale ei ole tegelikult kumbki. Kuigi mudeli nimi on siiski C6-01. Eksimine on inimlik. (:

  Idhar

  Nice pics!! The E51 is the best smartphone in coamrpe to E65, This works really good for the business user and for consumers who want to stay on top of their lives. If it’s a kind of business phone than it doesn’t mean that it also big-sized device featuring an unsightly design. However its true for other models but E51 is highly compact and having light weight. Its other feature includes two MB camera, no video calling, Memory 130 MB. If you are looking for entertainment centric phone then I would recommend you to go elsewhere as it is for Business users.

  kassekek

  kas sa oled loll
  kas sa oled lol

  kas saold

Üldandmed

Mõõtmed (mm)113.4 x 53 x 16.8
Kaal (g)150
Ooteaeg (h)384
Kõneaeg (min)420
MälumahtmicroSD, up to 16GB, 2GB card included
Aku tüüpLi-Ion 1200 mAh (BL-4J)
Op. süsteemSymbian v9.4 - S60 5.0
BrauserxHTML, HTML, RSS feeds
ProtsessorARM 11 434 MHz
Ekraani mõõdud3.2"
Ekraani värvidTFT, 16M

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSklass 32
BluetoothJah, v 2.0;( A2DP )
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaat640 x 480
DataMicro USB
EDGEklass 32
HSDPAJah
GPSJah

Kaamera

Zoom-
Resolutsioon5 MPix
VälkJah
Lisad
-

Muud näitajad

Java tugiJah
FM RaadioJah
Mängud-
VideotugiH.263, Flash Video, H.264/AVC, MPEG-4, RealVideo 7,8,9/10, WMV 9
TV vastuvõtjaEi
Muud programmidA-GPS. Ovi Suite, Ovi Maps 3.0, Google Talk, Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF), Flash Lite 3.1

Lisa oma arvamus (14 kommentaari)

Hinne