Nokia N8

Hinne
5,00 / 5
 • 55555
võrdle
jaga
Lisatud: juuni 26, 2010

Kaameratelefonide uus lipulaev

Nokia N8 on uus täht Soome mobiilitootja nutitelefonide reas.

Aprillis esitletud telefon on Nokia katse anda vastulöök konkurentidele üha armutumaks muutuval nutitelefonide turul. N8 peamisteks trumpideks on võimsad video-ja fotorakendused, kuid kas sellest piisab, et pakkuda tõsist konkurentsi uuele iPhone-le ja  aina kasvavale Android telefonide armeele?

nokia n8 mobiil 219x350 Nokia N8Välimus

Külgedelt kergelt ümarat ja otsest ahenevat telefoni on käes hoida võrdlemisi mugav. Ekraan on ääristatud metalse raamiga, mis muudab telefoni nägusamaks ja annab korpusele tugevust.
Ekraaniks on suur 16:9 formaadis ning 640×360 resolutsiooniga OLED. Selle all on vaid üks nupp – menüüsse pääsemiseks.  Kogu ülejäänud suhtlemine toimub puutetundliku ekraani abil. Telefoni külgedel on nupud pildistamiseks ja helitugevuse reguleerimiseks.

Tehnilised näitajad

Tehniliste näitajate poolest on tegemist parima mobiiliga, mis Nokia iial teinud on. Eriti muljetavaldav on multimeediarakenduste võimsus. N8-l on 12 megapiksline Carl Zeissi objektiivi ja Xenon välguga kaamera, millega on lisaks pildistamisele võimalik salvestada ja vaadata kõrglahutusega (HD) videosid. Ka helikvaliteet on kõrgtasemel. Telefonis on olemas ka kõik vajalik piltide-videode esmaseks töötlemiseks. Eriti huvitav on WebTV teenus, mille kaudu saab reaalajas vaadata telekanaleid üle maailma. Nagu multimeediatelefonile kohane, leiab ka siit rakendused kõigi suuremate sotsiaalsete võrgustikega ühenduses olemiseks.

Kuna kvaliteetsed pildid-videod nõuavad hulgaliselt mälumahtu on telefonis juba ostes olemas 16 GB vaba ruumi, mida on võimalik lisakaarti abil laiendada kuni 48 GB-ni.

Palju rõõmu pakub ka see, et Nokia Ovi Maps-i kasutamine on selle telefoniga tasuta.  Selles rakenduses on olemas 70 riigi kaardid koos täpsete teejuhistega sealhulgas ka Eesti.

Symbian ^3 operatsioonisüsteem

nokia n8 telefon 250x150 Nokia N8Nokia N8 on hetkel ainuke telefon, kus on kasutusel uusim ning avatud lähtekoodiga Symbiani operatsioonisüsteem Symbian OS ^3. Kuigi kasutajaliidese on väljanägemise poolest veidi ajale jalgu jäänud, pakub see siiski mitmeid rõõmustavaid uuendusi. Näiteks menüüdes navigeerimine on Symbian ^3 OS-is tunduvalt mugavam kui eelnevates N-seeria telefonides. Operatsioonisüsteem võimaldab telefonile seadistada kolm erinevat töölauda, mille vahel liikumine käib kerge näpuviibutusega ekraanil nagu see on juba kaua olnud iPhone-de ja Androidide puhul.

Lisarakendusi, mida on hetkeseisuga kokku ligi 10 000, saab telefonile juurde tõmmata Nokia Ovi poest. Võrreldes iPhone-i App Store-ga(185 000 rakendust) ja Android Marketiga (üle 40 000 rakenduse) on seda veel vähe, kuid nende arv suureneb kindlasti. Symbian ^3 on hetkel ainuke operatsioonisüsteem mobiiltefonidele, millel on HDMI pesa. Vaata ülevaadet Symbiani uuest operatsioonisüsteemist allolevast videost:

Kokkuvõtteks

Tihe konkurents on sundinud ka Soome mobiilitootjat telefonide hindu alla tooma. N8 peaks Eestis müügile jõudma sügisel ning peaks jääma6000 krooni kanti.  See on mõnevõrra odavam kui Nokia eelnevad N-seeria telefonid. Selle hinna eest saad aga vägagi kvaliteetse nutitelefoni, mille peamiseks eeliseks on võimas kaamera. Seetõttu on Nokia N8 ideaalne valik neile, kes tahavad telefoniga pilte klõpsida ning vaadata videosid. Kuid küsimuseks jääb, kui paljudele inimestele uue telefoni valimisel just võimas kaamera nii oluline on? Kui sa ei taha uue telefoni ostuga sügiseni oodata siis võid kaaluda ka Sony Ericsson Xperia X10 või Sony Ericsson Vivaz-i ostu.

Igal juhul on tegu väärika järeltulijaga Nokia N97-le ja tõenäoliselt saab Nokia N8-st mõneks ajaks parim kaameratelefon maailmas.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  Nokia E7 - arvustus, hinnad ja tehnilised näitajad

  […] pisut odavama hinnaklassiga C6-le.Telefon meenutab välimuselt küllaltki palju Nokia lipulaeva N8-t.Ekraan on uuel Nokial suur, tervelt 4 tolli. Kasutatud on OLED tehnoloogiat ja pildikvaliteet 640 x […]

  ats

  ka minul on selle telefoniga negatiivne kokkupuude! Wifi ja üldse neti asjandus on suhteliselt segane, läheb kuhu tahab, kuigi sätted nii, et enne küsib. Pluss veel see, et helistatakse, inimestel kutsub, aga mina ei näe midagi. Loobun sellest jamast

  mina

  te ei oska telefoni lihtsalt kasutada.Kui ei ole omal nutti,pole kasutada vajagi N8 telefoni-niikuinii saad lutti.Jään nupu juurde ja korras :)

  Dainer

  olnud see telefon..ja kiidu sõnad ainult..ja arvatavasti soetan ka uuesti,kuid nüüd kasutatud telefoni:) kes ostab see ei kahetse.

  priit

  leidsin n8 maast mituaega tagasi…. Nüüdsex sellest wist 2a möödas.. Töötab suurepärasel ml at 24-7 internetis jp pole ühtegi probleemi olnud… Ainuke asi et vahetasin softi ära, kuna tal polnud eestikeelt.. Nüüd belle r peal ja kasutan weel 10a. :) supper tell.

Üldandmed

Mõõtmed (mm)113.5 x 59 x 12.9
Kaal (g)135
Ooteaeg (h)390
Kõneaeg (min)720
Mälumaht16 GB, laiendatav kuni 32GB
Aku tüüpLi-Ion 1200 mAh (BL-4D)
Op. süsteemSymbian ^3
BrauserHTML 4.1
Protsessor680MHz ARM 11
Ekraani mõõdud640x360
Ekraani värvidOLED 16.7 million colours

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSklass 33
BluetoothJah;( A2DP )
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaatH.264, MPEG-4
DataHigh-Speed microUSB
EDGEEDGE class B, multislot class 33
HSDPAJah, HSDPA 10.2 Mbps, HSUPA 2.0 Mbps
GPSJah

Kaamera

Zoom-
Resolutsioon12 MPix
VälkJah
Lisad
-

Muud näitajad

Java tugiJah,MIDP 2.1
FM RaadioJah
Mängud-
VideotugiH.264, MPEG-4, VC-1, Sorenson Spark, Real video 10 Video plabyack on HD TV through HDMI cable
TV vastuvõtjaJah
Muud programmidHDMI tugi, GPS, Flash Lite 4.0, Digital Compass, Ovi Store, Maps, Videos, WebTV, Office document editors, Video & photo editor, Mail, Chat, Radio

Lisa oma arvamus (15 kommentaari)

Hinne