Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro

Hinne
5,00 / 5
 • 55555
võrdle
jaga
Lisatud: september 22, 2010

Xperia X10 Mini edasiarendus

Juulis sai kirjutatud kõige pisemast Android op. süsteemiga nutitelefonist Sony Ericsson Xperia X10 Mini. Käesolevas artiklis võtame vaatluse alla aga tema edasiarendatud lisaklaviatuuriga versiooni, milleks on Xperia X10 Mini pro.

Mõõtmetelt on Pro versioon Miniga peaaegu sama. Mini Pro on ainult 7mm pikem, 2mm laiem ja 1mm paksem. Lisaklaviatuur on lisanud aga märgatavalt juurde raskust. Mini Pro kaalub ca 120g, tavaline Mini aga 88g. X10 Mini Pro-d on hetkel Eestis saada ainult musta tooni. Lisaklaviatuur on aga hõbedase värvusega.

Micro USB ühendus on viidud telefoni küljele. Selle kaudu käib nii andmevahetus arvutiga kui ka akude laadimine. Aku ise on kergesti vahetatav. Tavalisel Minil akude vahetamise võimalus puudub.

QWERTY klaviatuur

Klaviatuur sõidab väga mugavalt telefon ekraani alt välja ja seda on lausa lust kasutada.sony ericsson xperia x10 mini pro klaviatuur Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro Tavalise Miniga on väga tülikas pikemaid sõnumeid sisestada kuna QWERTY klaviatuur puudub täielikult. Selle asemel kuvatakse ekraanile , virtuaalne klaviatuur mis sarnaneb eelmise põlvkonna mobiiltelefonidele, kus ühe nupu all on mitu erinevat sümbolit. Mini Pro klaviatuuriga saab suurema vaevata pikemaid sõnumeid kirjutada või siis näiteks Skype-s chattida.

Android 1.6

Telefon kasutab kahjuks vana Android versiooni 1.6, kuid sellele on oodata ka 2.1 uuendust. Seetõttu vaid versioonile 2.1 mõeldud appid ei tööta. Töölaudasid on võimalik telefonile luua niipalju kui soovi on,  kuid paraku saab igale töölauale paigutada ainult ühe vidina. Töölaudasid on võimalik vahetada ekraanil sõrmega kas vasakule või paremale tõmmates. See toimub väga sujuvalt, kuna telefoni ekraan on ülitundlik ja telefon ise kiire. See on tingitud ilmselt tänu pisikesele ekraanile mida jooksutab tervelt 600MHz protsessor. Avatöölaual asub ekraani nurkades veel neli otsevalikut, mida saab oma soovi järgi muuta. Kahjuks pole ekraani resolutsioon kõige parem (QVGA, 240 x 320) ja samuti päikesevalguse käes jääb see pisut hätta.

x10 min pro 250x171 Sony Ericsson Xperia X10 Mini ProSõrmega ekraanil alla tõmmates jõuame appide töölaudadeni. Ühele töölauale mahub kuni 9 rakendust. Töölaudade hulk pole siingi piiratud. Piirangud seab telefoni mälumaht, sest valdav osa Androidi progamme salvestatakse telefoni sisemälusse mitte mälukaardile. Sisemälu on sellel telefonil 128 MB ja ostes on kaasas 2GB mälukaart, mis on võimalik vahetada kuni 16GB vastu.

5-megapiksline LED-välguga kaamera teeb küllaltki kenasid pilte. Videosid on võimalik lindistada sagedusega 30 kaadrit sekundis, mis on samuti keskmisest parem näitaja. Äramärkimist väärib ka telefoni muusikapleier, mille heli kvaliteet koos telefoniga kaasas olevate kõrvaklappidega on suurepärane. Ära ei tohiks ehmuda ka ebstandardse, justkui lukuava kujuga kuulari pesa pärast. Sinna sobib ka 3.5mm tavaotsik. Telefoniga kaasasolevate kuularitega on helikvaliteet väga hea, kuid suurte kõrvaklappidega kuulates ei ole see enam nii märkimisväärne.

Veebibrauseril puudub kahjuks flashi tugi ja see ei toeta ka multitouch funktsiooni. Youtube videode vaatamiseks on telefoni paigaldatud eraldi aplikatsioon. Samuti puudub telefonil divX/Xvid tugi, kuid nendes vormingutes videode vaatamiseks on võimalus Android Marketist tõmmata endale mõni videopleier (näiteks arcMedia, YXPlayer vms.)

Kokkuvõtteks

Tegemist on mõõtmetelt väikseima, kuid näitajate poolest vägagi konkurentsivõimelise Android nutitelefoniga. Lisaklaviatuur ja stiilne välimus on võitnud paljude poolehoiu. Kuid vilets ekraani resolutsioon kahandab pisut selle suurepärase telefoni kasutamismugavust. Hinnaklass jääb Sony Ericsson Mini Pro-l 4500 ja 5500 krooni vahele.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  Artur
  55555

  Kui X10 Mini meeldib, siis tasub igal juhul osta PRO versioon. Ilma lisaklaviatuurita ikka suht halb sõnumeid kirjutada.

  Abivajaja

  Nii , Sains siis endale SE XPeria X10 Mini Pro , Aga mul üks mure ,
  Et peal on TurbeKüsimus , Ja ei tea kuidas seda avada , Parool läinud meelest :(
  Ja samuti , Kui üritan panna USB Arvutisse , Ja seal seda ei kuvata kuna Ühendus keelatud , Mingi X On nende kahe asja vahel , Niiet , Arvutiga ühendust ei saa:(

  Kasutada saan aint testimis asju nüd :S

Üldandmed

Mõõtmed (mm)90 x 52 x 17
Kaal (g)120
Ooteaeg (h)285
Kõneaeg (min)240
MälumahtmicroSD (Up to 16GB), 2GB memory card included
Aku tüüpLithium Polymer
Op. süsteemAndroid OS 1.6
BrauserHTML (WebKit web browser)
ProtsessorQualcomm MSM7227 600MHz
Ekraani mõõdud240 x 320, 2.55''
Ekraani värvidTFT 262K

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSklass 10 (4+1/3+2 slots)
BluetoothJah;( A2DP )
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaat-
DataMicro USB
EDGEklass 10, 236.8 kbps
HSDPAHSDPA, HSUPA
GPSJah

Kaamera

Zoom-
Resolutsioon5 MPix
VälkJah
Lisad
-

Muud näitajad

Java tugiJah
FM RaadioJah
MängudQuadrapop game
VideotugiH263, H264, MP4, WMV
TV vastuvõtjaEi
Muud programmidA-GPS, Google Maps, Google Services, Wisepilot turn-by-turn navigation, Sony Ericsson Timescape, Facebook, Youtube, Twitter, Document Viewers

Lisa oma arvamus (2 kommentaari)

Hinne