Sony Ericsson Xperia X10 Mini

Hinne
4,50 / 5
 • 4.54.54.54.54.5
võrdle
jaga
Lisatud: juuli 9, 2010

Sony Ericsson XPERIA X10 mini on tavalise Xperia X10 pisike järeltulija, millega samaaegselt saabus müügile ka Xperia X10 Mini Pro telefon. X10 Pro ainus erinevus käesolevast mudelist on “päris” QWERTY klaviatuuri olemasolu.se xperia x10 mini must 250x167 Sony Ericsson Xperia X10 Mini

X10 Mini kasutab Android operatsioonisüsteemi, mille standardvarustusse kuuluvad kõik levinumad Google-i rakendused nagu Gmail, Google otsing ja YouTube.
Vaatamata väiksusele on telefonis olemas kõik põhilised funktsioonid, mida tänapäevaselt nutitelefonilt oodata võiks: WiFi, HSDPA, GPS ja 5-megapiksline kaamera.

Üldandmed

88 grammise kaalu ja 83 x 50 x 16 millimeetriste mõõtmetega on X10 Mini oma nime vääriline. Kuna X10 mini on märgatavalt väiksem kui teised puutetundlikud telefonid,  on see ka mõnevõrra paksem. Sellele vaatamata ei ole suudetud neisse  mõõtmeisse mahutada akut, mis korralikult vastu peaks.

Ideaaltingimustes saab tootja andmetel sellega kõneleda vaid kuni 4 tundi ja ooteaega on kuni 285 tundi. Telefonil on 128 MB sisemälu ja microSD pesa kuni 16 GB mälu lisamiseks. Ostes saab kaasa 2GB microSD kaardi. Ei puudu ka Bluetooth ja USB pesa andmete sünkroniseerimiseks.

Xperia X10 mini varvivalik Sony Ericsson Xperia X10 Mini

Multimeedia

Telefon suudab maha mängida järgnevaid failitüüpe:

heli – MP3, eAAC+, WMA, WAV

video – MP4, H.264 and WMV.

Videovormingute valik jääb pisut kesiseks. Kaamera on nii pisikese seadme kohta üsna korralik – tervelt 5 megapikslit. Sellel on ka LED välk ning võimalus salvestada videosid, kuid puudub optiline zoom. Olemas on ka FM-raadio.  Nagu Android telefonidel ikka on ka selle mudeliga võimalik GPS-i kasutada koos Google-i Maps rakendusega. Sarnaselt tavalise Xperia X10-ga on ka sellel telefonil Wisepiloti rakendus, mis aitab sihtkohta jõudmiseks parima marsruudi leida.

Kasutamine

X10 Mini esikülge katab suures osas puutetundlik ekraan. Seal on vaid kolm nuppu – menüü, pealehele ja tagasi. Ülejäänud osa telefoniga suhtlemisest käib ekraani vahendusel. See on küll üsna väike, kuid selle kasutamine siiski üllatavalt  lihtne ja mugav. Tore uuendus on võimalus lisada otselinke enim kasutatud programmidele ekraani nelja nurka. Kuna tegemist on Android telefoniga, on rakenduste valik päris lai.

Äärmiselt kasulikuks osutus Timescape rakendus, mille abil saab paljude suhtluskanalitega nagu lühisõnumid, Facebooki ja Twitteri uuendused kursis olla ühe programmi abil.

x10 mini kuljelt 250x167 Sony Ericsson Xperia X10 MiniKokkuvõtteks

Sony Ericsson Xperia X10 Mini on väike, kuid laialdaste funktsioonidega ja kena disainiga nutitelefon, mille suurimaks miinuseks on kehv aku vastupidavus. Kõigile ei pruugi ka meelepärane olla liiga pisike ekraan, kuid kindlasti on paljud nõus selle telefoni üldise väiksuse nimel ohvriks tooma.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  heiki
  44444

  Tõsisemad telefonifriigid tahaksid kindlasti suuremat ekraani ja rohkem funktsioone, aga kui oled “tavakasutaja” siis peaksid küll rahule jääma.

  Alex
  55555

  Ise oman sellist. Telefon on väga hea, palju parem kui G900, kuigi g900 on kallim.

  Kahjuks on jah aku halb, aga ma ise eriti ei kurda, minu tegemistel jätkub küll seda.

  Soovitan soojalt. Algul tundub küll nii pisike, aga kui lähemalt tutvud, osutub telefon väga mugavaks.

  T

  Kas X10 minis on võimalik kasutada ka office programme?

  max

  muidu on ok telefon kuid viimasel ajal pidi jõle palju paranduses olema nii,et mina seda enam küll ei ostaks

  Urmas

  Aku vastupidavus on tal ju väga-väga hea ja teised ülevaated toovad just aku vastupidavuse selle telefoni plussiks. Räägitakse isegi kuni kahest päevast!
  Oma HTC-ga on aku vastupidavus olenevalt kasutusest 4-12 tundi, kui üldse mitte näppida, siis võib- olla isegi 24. tundi.

  nadja130189

  Mul on see telefoon.Aga see ei meeldi mulle.Kui palju ma v6in saada lombadris selle eest?

Üldandmed

Mõõtmed (mm)83 x 50 x 16
Kaal (g)88
Ooteaeg (h)285
Kõneaeg (min)240
MälumahtmicroSD (Up to 16GB), 2GB kaasas
Aku tüüp-
Op. süsteemAndroid OS 1.6
BrauserHTML (WebKit web browser)
ProtsessorQualcomm, 600 MHz
Ekraani mõõdud2.55 '', 240 x 240
Ekraani värvidTFT 262K

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSklass 10 (4+1/3+2 slots)
BluetoothJah, ver 2.1;( A2DP )
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPJah Ver 2.0
Video formaatH263, H264, MP4, WMV
DataMicro USB
EDGEklass 10, 236.8 kbps
HSDPAHSDPA, HSUPA
GPSJah

Kaamera

Zoom-
Resolutsioon5 MPix
VälkJah
Lisad
-

Muud näitajad

Java tugiJah
FM RaadioJah
MängudQuadrapop game
VideotugiH263, H264, MP4, WMV
TV vastuvõtjaEi
Muud programmidA-GPS, Google Maps, Google Services, Wisepilot turn-by-turn navigation, Sony Ericsson Timescape, Facebook, Youtube, Twitter, Document Viewers

Lisa oma arvamus (6 kommentaari)

Hinne