Sony Ericsson XPERIA X10

Hinne
3,50 / 5
 • 3.53.53.53.53.5
võrdle
jaga
Lisatud: juuni 8, 2010

Tere tulemast Androidide sekka!

Sony Ericsson on oma uuel  telefonil otsustanud kõige hoogsamalt areneva Android platvormi kasuks. Selle üle on meil väga hea meel. Kuna HTC on oma  Sense UI liidesega juba kõva märgi maha pannud siis lihvis Sony Ericsson oma esimest Androidil põhinevat kasuatajaliidest küllalt pikka aega. Kas Sony Ericsson X10 suudab teistele Androididele tõsist konkurentsi pakkuda? Vaatame lähemalt.

Minimalistlik disain

Esmapilgul hakkab loomulikult silma telefoni suur 4-tolline ekraan, mis jääb oma mõõtmetelt alla vaid HTC HD2 4.3-tollisele ekraanile.  Korpus on telefonil läikiv ja minimalistlik. Android operatsioonisüsteemile omased nupud menu ja home on asendatud ikoonidega.  Telefon ise jätab aga suhteliselt koguka mulje ja taskus pole teda kuigi mugav kanda.

xperia x10 Sony Ericsson XPERIA X10

1 GHz Snapdragon!

Protsessor on antud nutitelefonil 1 GHz Snapdragon, nii et jõudlusest ei tohiks puudust olla. Ostes on telefonile installeeritud Android tarkvara vanem versioon 1.6 (Donut). Loodame, et ka X10 saab peagi  2.1 versiooniuuenduse. Standardne Android kasutajaliides  on  Sony Ericssoni poolt ümber disainitud ja lisatud rakendused Timescape ja Mediascape vastavalt kontaktide info ja meediate ühishalduseks.  Kasutamismugavuselt jääb see aga  HTC Sense UI-le või siis Iphone OS-le tunduvalt  alla. Samuti o telefoni kontaktide sünkroniseerimine ja linkimine erinevate profiilidega (näit. Facebook ja Gmail) küllaltki aeganõudev protsess.

Teksti sisestamine X10-ga on kohati üsna tülikas, kuna telefon jätab millegipärast aeg-ajalt tähti vahele. Ei tea, milles on põhjus, kuid sama probleemi on teisedki kasutajad kurtnud.

Parima kaameraga telefon turul

8 megapikslise kaamera kvaliteet on hetkel turul olevatest telefonidest ilmselt üks parimaid. Sellel on võimas välk ja mitmeid pildistamisfunktsioone.

Ka video kvaliteet on üllatavalt hea.

sony ericsson xperia x10 2 Sony Ericsson XPERIA X10

Internetibrauser ei toeta multitouchi , kuid on siiski meeldivalt kiire. Hetkel pole sellel ka flashi tuge, kuid loodame, et see tekib järgmiste versiooniuuendustega. Suure mahtuvusega aku 1500mAh vastupidavusega just ei üllata. Intensiivse kasutuse järel peab see vastu ca päev. Kiirelt arenevate tehnoloogiate kõrval võiks ka akude areng nendega kaasa tulla.

Kõrge hinnaklass

Hind on telefonil meie arvates küll väga soolane – ca 8500 krooni. Kuid on meeldiv tõdeda, et Sony Ericsson on otsustanud Android-platvormi kasuks ja ehk järgmiste uuendustega saavad ka pisivead silutud.Lisa arvamus või küsi lisainfot ↓

  jh_84
  33333

  Esimese Androidi-katsetuse kohta pole väga vigagi. Samsungi esimene Android oli ikka palju-palju hullem.

  Kui Sony Ericsson nüüd sellele telefonile uue firmware versiooni valmis saab siis võib sellest mobiilist isegi asja saada.

  …aga praegu ei saa küll üle kolme punkti anda.

  xperia omanik
  44444

  Aku saab kiiresti tühjaks kui 3G võrku kasutada, aga muidu hea telefon.

  v

  Just uuendasin enda pea aastavanusel X10-l tarkvara (nii firmware kui OS update) ja oleks nagu uue telefoni saanud. Kõik on mugavamaks, paremaks ja ilusamaks lihvitud. Päris sama ilus ei ole kui iPhone aga palju alla ei jää enam.

  T

  vajab kord päevas laadimist, 8 kuuga lagunes pesa ära…
  garantii alla ei läinud :(
  see oli minu viimane Ericsson…

Üldandmed

Mõõtmed (mm)119 x 63 x 13
Kaal (g)135
Ooteaeg (h)415
Kõneaeg (min)480
MälumahtmicroSD (TransFlash) kuni 16GB
Aku tüüpLi-Po 1500 mAh (BST-41)
Op. süsteemAndroid
BrauserHTML
ProtsessorQualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz
Ekraani mõõdud854 x 480, 4.0 ''es (Touchscreen)
Ekraani värvidTFT, 262K

Andmeside

Standard3G
WIFIJah
GPRSJah klass 10
BluetoothJah, A2DP
USB ühendusJah
InfrapunaEi
WAPEi Info
Video formaat-
DataJah
EDGEklass 10, 236.8 kbps
HSDPAJah
GPSJah

Kaamera

Zoom-
Resolutsioon8.0 MPix
VälkEi
Lisad
geo-tagging, face smile detection

Muud näitajad

Java tugiEi
FM RaadioEi
Mängud-
VideotugiMP4/ H.263/ H.264/ WMV player
TV vastuvõtjaEi
Muud programmidYouTube, Google Talk

Lisa oma arvamus (4 kommentaari)

Hinne